Digitální mikroskop se vzdělávací publikací Discovery Femto Polar

- Kompletní specifikace
- Parametry
- Související zboží22
- Digitální mikroskop se vzdělávací publikací Discovery Femto PolarSKLADEM7 591 Kč6 274 Kč bez DPH
Digitální mikroskop Discovery Femto Polar vám umožní zkoumat mikrobiální svět a také pozorovat vzorky a pořizovat jejich fotografie nebo videozáznamy. 3 Mpx fotoaparát slouží k uchování archivu záznamů a prohlížení snímků preparátů na hlavní obrazovce. Mikroskop se snadno obsluhuje, vykresluje jasné a kontrastní obrázky, a je vhodný pro amatérské uživatele a studenty. Zajímavá vzdělávací publikace s mnoha ilustracemi o mikrobiálním světě s názvem „Neviditelný svět“ je součástí sady.
Achromatická optika se zvětšením 40x až 400x
Mikroskop je opatřen monokulární hlavou, kterou lze otáčet o 360°. Tuto schopnost oceníme hlavně při pozorování ve skupinách, zvláště tehdy, když potřebujeme sdílet obrázky s ostatními. Není nutno přemísťovat celý mikroskop, stačí jen pootočit hlavu okuláru. Hlavu lze naklonit pod úhlem 45°, což nám usnadní práci při dlouhodobém pozorování. Optika mikroskopu je vyrobena ze skla: širokoúhlý okulár a achromatické objektivy. Čočka objektivu s 40x zvětšením je pokryta ochrannou vrstvou a vybavena ochranným pružinovým rámem, díky kterému je lépe chráněna před možným poškozením. Přístroj lze nastavit pomocí hrubého a jemného zaostřování.
Duální LED osvětlení s nastavením jasu
Stolek se svorkami, kotoučová clona pod stolkem pro regulaci světelného toku ze spodního osvětlení. Nastavitelné, duální osvětlení. Osvětlení lze napájet ze sítě pomocí dodaného AC adaptéru nebo prostřednictvím bateriového napájení (nejsou součástí balení).
Sada obsahuje 3 Mpx fotoaparát pro pořizování fotografií a videozáznamů
3 Mpx digitálním fotoaparátem lze pořizovat snímky s rozlišením 2048x1536 pixelů, což nám umožní pozorovat mnoho drobných detailů preparátu. Tímto fotoaparátem můžete při pozorování také nahrávat videozáznamy. K použití fotoaparátu jej stačí připevnit k tubusu okuláru namísto okuláru, připojit k počítači pomocí USB kabelu a otevřít program (nejprve nutno nainstalovat software z instalačního CD disku). Funkce zpracování obrázků je k dispozici pro fotografie i videa.
Zajímavá ilustrovaná publikace s názvem „Neviditelný svět“ je nádherným doplňkem mikroskopu. Je napsána snadno srozumitelným jazykem a doplněna ilustracemi. Poskytuje mnoho zajímavých informací, například o tom, jak nastavit mikroskop tak, abyste mohli pozorovat život v kapce vody, nebo jak provádět experimenty v domácím prostředí. Tato nádherná výuková publikace vylepšuje zážitek z experimentování.
Klíčové vlastnosti
- Biologický mikroskop s 3 Mpx digitálním fotoaparátem
- Nakloněná, monokulární hlava otočná o 360°
- Achromatická optika, zvětšení 40x až 400x
- LED osvětlení s nastavením jasu, síťové nebo bateriové napájení
- Hrubé a jemné zaostřování, kovové tělo
- Zajímavá publikace součástí sady
Obsah sady:
- 1 ks mikroskop
- 1 ks okulár WF 10x
- 3 ks achromatické objektivy 4x, 10x, 40x
- 1 ks digitální 3 Mpx fotoaparát
- 1 ks kabel USB 2.0
- CD se softwarem
- 1 ks AC adaptér s napájecím kabelem
- 1 ks protiprachová krytka
- Zajímavá publikace s názvem „Neviditelný svět“
- Uživatelská příručka a záruční list
- Televizní kanál Discovery informuje, baví a inspiruje své diváky na celé zeměkouli o světě kolem nás v celé své kráse, úžasu a rozmanitosti. Společnost Discovery nabízí milionům lidí příležitost objevovat a uspokojovat svou zvědavost a nabízí působivou kombinaci příběhů napříč jednotlivými žánry, včetně světa vědy a techniky, badatelských průzkumů, dobrodružných výprav, pohledů do historie a detailních pohledů do zákulisí na lidi, místa a organizace, které utvářejí a sdílejí svět, ve kterém žijeme.
S hrdostí vám představujeme řadu optických výrobků Discovery, kterou vyrábí společnost Levenhuk a podporuje společnost Discovery. - SPECIFIKACE
Typ
složený/optický, digitální, biologické Hlavice
monokulární, otáčecí v rozsahu 360° Materiál optiky
optické sklo Zvětšení, x
40–400 Průměr tubusu okuláru, mm
23,2 Okuláry
WF10x Objektivy
achromatické: 4x, 10x, 40x Revolverový nosič
3 objektivy Pracovní stolek, mm
90x90 mm se svorkami Zdvih stolku pomocí zaostřovacího mechanismu, mm
0–10 mm Kondenzor
N.A. (numerická apertura) 0,65 Clona
kotoučová (6 apertur) Zaostření
koaxiální, hrubé (0,5 mm) a jemné (0,002 mm) Konstrukce
kov Podsvícení
LED Napájení
3 baterie AA (nejsou součástí balení) nebo 110–240 V prostřednictvím AC adaptéru (součást dodávky) Typ světelného zdroje
spodní: 0,2 W, horní: 0,1 W Rozsah provozní teploty, °C
+5 až +40 Přídavné funkce
LED stmívač osvětlení Počet megapixelů
3 Snímač
1/2,7" CMOS Rozměr pixelu, mkm
2,2×2,2 Videozáznam
ano Rychlost
3 fps @ 2048x1536
5 fps @ 1600x1200
7,5 fps @ 1280x1024Umístění
tubus okuláru namísto okuláru Obrazový formát
*.jpg, *.bmp, *.png, *.tif Spektrální rozsah, nm
380–650 nm (vestavěný infračervený filtr) Expozice
ERS Vyvážení bílé
automatické/manuální Nastavení expozice
automatická Software
LevenhukLite Programovatelné funkce
velikost obrazu, jas Systémové požadavky
Windows XP (32 bitů), Vista 7, 8, 10 (32 a 64 bitů), Mac OS X, Linux, Intel Core 2 a vyšší, 2 GB RAM doporučeno, USB vysokorychlostní port 2.0, CD-ROM Materiál těla kamery
kovové Napájení kamery
kabel USB 2.0 Použití
Výrobek pro obecné použití.
Mohou jej používat i děti starší 3 let.Typ uživatele
začátečníci Montáž a nastavení
extrémně jednoduché Jazyková lokalizace software
ruština, angličtina, francouzština, němčina, polština, čínština, turečtina Úhel sklonu hlavy
45° Formát videozáznamů
nahrávání: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 a vyšší), *h265 (Windows 10 a vyšší) Možnosti použití
školní/univerzity Umístění světelného zdroje
kombinovaná Metody pozorování
ve světlém poli Součástí je i digitální fotoaparát
ano MAX rozlišení (tichý režim)
2048x1536