Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline BASE 120S
- Doprava ZDARMA

- Kompletní specifikace
- Parametry
- Související zboží24
- Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline BASE 120SSKLADEM5 121 Kč4 232 Kč bez DPH
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline BASE 120S.
Levenhuk Skyline BASE 120S je klasický Newtonův reflektor, který je ideální pro pozorování objektů v hlubokém nebi. Můžete také pozorovat velká množství mlhovin, dvojhvězd, globulárních a otevřených klastrů, galaxií – všechny objekty Messier a některé objekty NGC. Budete moci pozorovat Měsíc a planety Sluneční soustavy. Teleskop je určen pro začínající astronomy; nezpůsobí žádné potíže astronomům, kteří dříve nikdy nepracovali s pokročilou optikou.
Primární zrcadlo o průměru 114 mm přenáší ostrý, jasný a detailní obraz. Dva základní okuláry jsou součástí sady s teleskopem. Okulár s krátkou ohniskovou vzdáleností umožňuje dosažení 125násobného zvětšení, zatímco okulár s dlouhou ohniskovou vzdáleností poskytuje zvětšení 25x. Dalším optickým příslušenstvím je hledáček s 5násobným zvětšením. Používá se pro přesnou orientaci optické trubice na astronomické objekty.
Ovládání tohoto teleskopu je jednoduché. Optická trubice je namontována na alt-azimutální montáž, která umožňuje pohyb optické trubice jako u běžného zaměřování – nahoru, dolů, doleva, doprava. Montáž je připevněna ke stativu se standardním designem. Stativ je vyroben z hliníku a stojí rovnoměrně i na drsném povrchu. Na stativ můžete nainstalovat zásobník pro příslušenství.
Vlastnosti:
- Newtonův reflektor se 114 mm primárním zrcátkem
- Budete mít možnost sledovat všechny objekty Messier a některé objekty NGC
- Můžete pozorovat Měsíc a planety Sluneční soustavy
- Alt-azimutální montáž s jednoduchým ovládáním
- Dva okuláry jsou již součástí sady
Obsah soupravy:
- Optický tubus teleskopu
- Alt-azimutální montáž
- Hliníková trojnožka s podnosem na příslušenství
- Optický hledáček 5x24
- SR 4 mm (125x) okulár
- H 20 mm (25x) okulár
- Uživatelská příručka a celoživotní záruka SPECIFIKACE
Optická konstrukce
reflektor Optický systém
Newton Apertura, mm
114 Ohnisková vzdálenost, mm
500 Maximální zvětšení, x
228 Světelnost
f/4,4 Okuláry
SR4mm (125x), H20mm (25x) Vnitřní průměr okulárů
1,25 Hledáček
optický, 5x24 Stativ
hliník Zásobník na příslušenství
ano Řízení teleskopu
ruční Montáž
alt-azimutální montáž AZ2 Přídavné funkce
montáž a nastavení: jednoduché
materiál optického tubusu: hliníkPoužití
Výrobek pro obecné použití.
Mohou jej používat i děti starší 3 let.Typ uživatele
začátečníci Pozorovaný objekt
objekty hlubokého vesmíru